loader

Zmiana emertur równiez dla rolników

Od 2020 roku wysokość emerytur w górę, a ich rewaloryzacja ma odbywać się na zasadzie kwotowo-procentowej. To niewątpliwie bardzo dobra informacja dla emerytów, bowiem podwyżki powinny utrzymać się na podobnym poziomie, jak miało to miejsce w 2019 roku. Utrzymana ma być także wypłata tzw. "trzynastki", czyli dodatkowego, jednorazowego świadczenia dla seniorów.

O ile wzrosną emerytury?

Wartość podwyżki będzie rosła proporcjonalnie do wysokości wcześniejszych wypłat To oznacza m.in.  podniesienie emerytury minimalnej do poziomu 1170zł. 
Im wyższa była dotychczasowa emerytura, tym naturalnie więcej trafi do kieszeni seniorów. Według wyliczeń portalu Pinbook.pl https://pinbook.pl/wiadomosci/podwyzki-emerytur-w-przyszlym-roku, w przypadku emerytury na poziomie ok. 1750zł, jej ostateczna wartość wzrośnie o 70 zł brutto (56zł netto). Z kolei 90zł otrzymają osoby, których świadczenie emerytalne oscylowało dotychczas w okolicy 2800 zł. Wartość "trzynastek" będzie równa dla wszystkich i wyniesie 958 zł. Podwyżki emerytur nastąpią najprawdopodobniej od marca 2020 roku.