loader
Poradnik rolnika

Poszukiwanie pracy - dlaczego CV ma takie znaczenie?

Curriculum Vitae, czyli CV, to najważniejszy dokument jaki otrzymuje od nas przyszły pracodawca. Rekruterzy przeglądają ich całe miliony, a na poszczególne stanowisko - z pewnością dostają powyżej 100 różnych aplikacji. Ważne jest więc, aby szablon CV, którego używamy, był dla nich jak najbardziej interesujący, aby zwiększyć możliwość jego zapamiętania. Niektórzy kompletnie nie przykładają się do stworzenia Curriculum Vitae idealnego, popełniając mnóstwo podstawowych błędów. Okazuje się, że stworzony był w Wordzie, "na odwal", a przecież od tego dokumentu wiele zależy - jest to bowiem "pierwsze wrażenie" nas u pracodawcy.

CV idealne - cechy

Idealne CV, żeby rekruter zwrócił na nie uwagę, musi spełniać pewne wymagania:

  • musi być proste, nie mieć za dużo informacji, ale zawierać tylko te najważniejsze
  • musi mieć zaktualizowane informacje - poprawny mail i numer telefonu
  • musi być ciekawe, zapamiętywalne
  • musi mieć odpowiednie ułożenie
  • musi być zapisane w odpowiednim pliku - najlepiej PDF, dzięki czemu otworzy się na każdym komputerze

W innym przypadku - to CV będzie potraktowane jako "średnie" i najpewniej po prostu zostanie odrzucone. Smutne, ale prawdziwe.

Jeśli więc nie jesteśmy w stanie sami stworzyć idealnego CV, chociażby pod kątem wzoru, warto skorzystać wtedy z kreatora CV, który przeprowadzi nas przez całą procedurę i pozwoli zainteresować rekrutera ciekawym szablonem. Wystarczy uzupełnić odpowiednie pola, a następnie pobrać swoje nowe CV w formacie PDF. Proste, prawda?