loader
Przyczepy rolnicze

Która przyczepa lepiej się sprawdzi tandem czy dwuosiowa?

Bez odpowiedniego transportu gospodarstwo rolne nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. W końcu płody rolne trzeba przetransportować z miejsca na miejsce. Dlatego rolnik musi mieć na wyposażeniu ciągnik z przyczepą. Dzisiaj wybór w tym zakresie jest naprawdę spory. Co zatem wybrać - tandem czy przyczepę dwuosiową?

Przyczepy rolnicze tandem i dwuosiowe – wady i zalety

Przede wszystkim przyczepa powinna być zwrotna i dać się łatwo prowadzić. Oprócz tego musi być solidna i stabilna. W tym przypadku, biorąc pod uwagę zwrotność, wygrywa zdecydowanie przyczepa dwuosiowa. Pozwala ona na skręt osi nawet o 90 stopni w stosunku do ramy. Pozwala to na jej łatwe prowadzenie podczas jazdy do przodu.

W przypadku cofania lepiej sprawdzają się już jednak przyczepy typu tandem. Są one również bardziej stabilne niż przyczepy dwuosiowe, dlatego sprawiają się dobrze nawet w trudnych warunkach terenowych. Modele dwuosiowe są wygodniejsze podczas odczepiania i zapinania. Całość przebiega sprawnie i nie wymaga wykorzystania stópki. W przypadku tandemu przyczepę należy mocować na terenie twardym i równym. W zakresie ceny o wiele korzystniej wychodzą przyczepy typu tandem.

Przyczepa dwuosiowa

Przy zakupie przyczepy rolniczej warto sobie zadać pytanie odnośnie jej przeznaczenia. Czy będzie ona wykorzystywana do jazdy po polu, a może do przewozu na dłuższe odległości zbiorów? Znaczenie ma również częstotliwość jej użytkowania.

Zalety przyczep typu tandem

Przyczepy rolnicze typu tandem wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle budowniczym. Za sprawą swoich parametrów nadają się doskonale do prac wykonywanych na budowach. W sklepach oferowane są w szerokiej gamie modeli do wyboru. Różnią się między sobą wytrzymałością, ceną oraz materiałem, z którego są wykonane. Wybór dobrze jest przemyśleć i skonsultować ze specjalistą w tej dziedzinie, który będzie mógł nieco podpowiedzieć w tym zakresie. Nowoczesne przyczepy rolnicze typu tandem posiadają na ogół dobrze opracowany układ jezdny. Z tego powodu są pojazdami naprawdę uniwersalnymi, które można wykorzystywać na wiele różnych sposobów.

Aby przyczepa działała w sposób prawidłowy przez długi czas, tak jak i inne pojazdy, wymaga oczywiście regularnej konserwacji, najlepiej dokonywanej przez doświadczone firmy, które wiedzą o co w tym wszystkim chodzi. Wysokiej jakości przyczepy rolnicze typu tandem powinno się raz na kilka miesięcy dokładnie czyścić. Wówczas można znacznie przedłużyć ich żywotność. Wszystko to za sprawą odpowiednich środków do ich zabezpieczania.